Úvod / Novinky a akce / Cvičení ve Flashover kontejneru 2018
ÚvodO firměKontaktyHistorieKomerceFotogalerieNovinky a akceKe staženíTesty

Cvičení ve Flashover kontejneru 2018

Datum konání: 24.10.2018

4.9. 2018 a 25.9. 2018 jsme absolvovali  cvičení v Hamrech u Prostějova. Zde je jeden ze dvou speciálních hasičských trenážérů v České Republice.

Flashover kontejner je soubor prvků sestavených do systému, který dovoluje simulovat reálné podmínky při požáru v uzavřeném prostoru.  Po teoretické přípravě, která trvá cca 2 hodiny, pokračuje cvičení praktickým výcvikem způsobu práce s proudnicí (pulsní hašení, clona, mlha, kompaktní proud). Poté následuje kontrola vybavení a následně již samotné cvičení ve Flashover kontejneru. Jde o systém sestavený z běžných ISO kontejnerů (12m, 6m), ve kterých se cvičí zejména situace, specifické při vznícení produktů pyrolýzy. Jedná se především o jevy,  tzv. „Angels flames“ (andělské plameny), „Rollover“ (odvalování plamene od stropu), „Flashover“ (celkové vzplanutí) a „Backdraft“ (žíhavé plameny, či částečná exploze zplodin hoření). V neposlední řadě nacvičují záchranáři tepelnou odolnost v extrémně horkém prostředí. 

Fotografie ze cvičení si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 

Autor:
Ing. Jaroslav Provázek


Zpět
Nepřehlédněte

Na adrese zachranar.cz naleznete elektronickou podobou časopisu Záchranář - čtvrtletníku pro báňské záchranáře a vedoucí techniky důlních závodů.

 

 

 

Přehled realizace projektu ESF "Komplexní vzdělávací program pro pracovníky báňské záchranné služby".

© 2009 OKD HBZS, a.s. je dceřinou firmou OKD, a.s.